Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie podniesienie jest najwygodniejsze?

Podniesienie powinno oscylować w granicach okolo 17-18 cm.
 

Czy wybrać schody betonowe obkładane później drewnem czy schody samonośne drewniane?

Kupując schody betonowe i obkładając je drewnem ponoszą Panstwo podwójne koszty po raz pierwszy przy zakupie schodów betonowych a po raz drugi przy zakupie drewnianych stopni i balustrad. Koszty sa w wielu przypadkach wyższe niż zakup drewnianych schodow samonośnych. Schody betonowe są często wylane niedokładnie i podniesienia różnią się wysokościami! Kolejnym ważnym argumentem za schdami samonośnymi jest estetyka!
 

Jakiej grubości leżnie i stopnie produkuje Państwa firma?

Standardowo grubość leżni i stopni to 45 mm. Wykonujemy również inne grubości np. 50 mm.
 

Jak utrzymać czystość na schodach? Czy można myć schody mokrym mopem?

Schody należy wycierać lekko wilgotna ścierką. W żadnym wypadku nie wolno myć schodów jak kafelek czyli mokrym mopem! Nie wolno pod żadnym pozorem pastować schodów środkami chemicznymi. Może to prowadzić do poważnych wypadków, schody wypastowane środkami chemicznymi błyszczą się pięknie ale stają się śliskie niczym tafla lodu, co kończy sie wypadkiem!


Jaką przestrzeń swobodną powinniśmy zachować pomiędzy schodami a stropem?

Nie powinno to być mniej niż 200 cm. W przypadku gdy warunki na budowie uniemożliwiają osiągnięcie takiej wartości powinniśmy zastanowić się nad kupnem schodów spiralnych lub o ile to możliwe powiększeniem otworu stropowego. Nasi sprzedawcy służą Państwu radą nie tylko na budowie ale również już w fazie projektowania budynku. Proszę pamęitać, że schody to jeden z najważniejszych elemntów Panstawa domu! Kilka (kikanaście) razy dziennie będziecie Państwo z nich korzystać! Schody muszą być wygodne!


Jak długi jest okres oczekiwania na schody?

Okres realizacji zamówiena to ok. 4-7 tygodni. Zależny od ilości zamówień.
 

Czy schody są polakierowane "na gotowo"?

Tak! Nasze schody są polakierowane trzykrotnie. Używamy wyłącznie najwyższej jakości lakierów firmy Akzo-Nobel. Przed zakupem schodów powinni Państwo zawsze dowiedzieć się od producenta jakich lakierów i klejów używa! Nie dajcie się Państwo nabrać na specjalne rabaty za którymi stoją niskiej jakości lakiery oraz pekające schody!


Czy stopnie są z całych desek czy są klejone?

Wszystkie elementy są klejone z listew. Gwarantuje to najlepszą wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne (zmiana temperatury Zima-Lato ).
 

Czy schody są projektowane ręcznie czy na komputerze?

Wszystkie schody projektowane są przy pomocy specjalnego oprogramowania CAD na komputerze a następnie produkowane na numerycznych centrach obróbczych. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie zapewnić Państwu dokładność co do 0,5 milimetra!

 
Jeżeli nie znaleźliście Państwo opdowiedzi na wasze pytanie prosimy przesłać do nas terść zapytania przy pomocy poniższego formularza.
Podanie własnego adresu e-mail umożliwi nam wysłanie do Państwa indywidualnie sformułowanej odpowiedzi.

Imię i nazwisko(*)

Telefon

Adres e-mail(*)

Zapytanie (*)

(*) - Wypełnij wymagane pola